Ślubna bielizna – jak ją wybrać?

Ślubna bielizna – jak ją wybrać?

W dniu ślubu każda kobieta chce się czuć najpiękniejsza na świecie i nic nie może tego popsuć. Tym bardziej źle dobrana bielizna. Bielizna ślubna ma stanowić drugą skórę – ma być niewidoczna i wygodna. Podpowiadamy jak ją odpowiednio dobrać.

Biustonosz

Stanik musi być dopasowany do sukni ślubnej, dlatego kupujemy go już po wybraniu kreacji na ten szczególny dzień. Niektóre suknie mają już wszyty stanik, na co warto zwrócić uwagę. Dokonując zakupu biustonosza trzeba go dokładnie obejrzeć, czy jest dobrej jakości, czy pasuje kolorem do sukni, a także wybrać dobry rozmiar i rodzaj biustonoszu. Wszystko zależy od rozmiaru naszych piersi.

W zależności od firmy niekiedy rozmiary staników mogą się różnić od siebie. W jednym sklepie noszony przez nas rozmiar będzie idealny, a w drugim za mały lub za duży, dlatego stanik trzeba przymierzyć.

Wybierając rozmiar stanika trzeba zwrócić uwagę na rozmiar miseczki i obwodu. Rozmiar miseczki oblicza się poprzez zmierzenie obwodu pod biustem na wydechu oraz na wysokości sutków. Dwie długości odejmujemy od siebie i otrzymujemy wynik. Np. 14 cm to miseczka B, a 16 cm miseczka C. itd. Jeśli obwód pod biustem wynosi 82 cm powinnaś wybrać obwód 80 cm biustonosza.

Przymierzając stanik należy całą pierś wsadzić do miseczki pomagając sobie ręką. Paniom z większymi piersiami biust ucieka w stronę pach, co powinien skorygować odpowiedni biustonosz. Fiszbina nie powinna gnieść piersi, a miseczka nie uciskać brodawki.

Gorset

Na gorset mogą zdecydować się kobiety posiadające większy biust oraz okrąglejsze kształty. Gorset bardzo ładnie wysmukli sylwetkę i podniesie piersi. Dodatkowym plusem jest to, że idealnie leży na nim sukienka. Niestety wybierając suknię z wyciętymi plecami musimy zrezygnować z gorsetu.

Majtki, pończochy, podwiązka

Oprócz idealnie dobranego stanika musimy wybrać wygodne, pasujące do sukni, jak i biustonosza majtki, a także pończochy (czy rajstopy). Można także zaoszczędzić na czasie i kupić gotowy zestaw ślubny razem z pończochami i pasem do pończoch. Majtki nie powinny odstawać od ciała, być gładkie i wygodne. Żadna z kobiet nie chciałaby w ten wyjątkowy dzień czuć się niekomfortowo przez źle dobrane majtki. Podwiązka powinna solidnie trzymać się na nodze i oczywiście powinna być niebieska.

Zmysłowe koronki

Koronki są bardzo seksowne i zmysłowe. Jeśli wybieramy bieliznę koronkową musi ona być wysokiej jakości, by się nie podwijać i by nie uwierała. Gdy jednak wybieramy suknię bardzo przylegającą do ciała powinniśmy z nich zrezygnować na rzecz gładkiej bielizny.

Porady i wskazówki na temat bielizny ślubnej oraz artykuły na temat doboru bielizny dla mężczyzn.

ul. Armii Ludowej 26, Warszawa

802 659 365

kontakt@paniaga.com.pl