Na co zwrócić uwagę przy wyborze ślubnej bielizny?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ślubnej bielizny?

Bielizna ślubna to bardzo ważny element kreacji ślubnej. Można powiedzieć nawet, że to jej podstawa. To od niej zależy jak będzie prezentować się suknia i jak będzie leżeć. Dobierając bieliznę na tę szczególną noc warto zwrócić uwagę na kilka zasadniczych kwestii.

Kolorystyka

Ważna w wyborze odpowiedniej bielizny jest kolorystyka. Z tego względu najpierw wybiera się suknię ślubną, a dopiero potem bieliznę. Ciemne kolory odpadają z pewnością, jak i inne żywe kolory, gdyż będą widoczne przez suknię. W dzień ślubu stawiamy na odcienie bieli, ecru, czy kolory cieliste. Najlepiej wybrać bieliznę w identycznym lub bardzo zbliżonym kolorze do sukni, bądź w kolorze skóry. Ta ostatnia kolorystyka sprawdzi się pod każdą kreacją.

Fason sukni a bielizna

Kształt stanika musi być dopasowany do fasonu sukni. Do kreacji z dekoltem w serduszko najodpowiedniejszy będzie biustonosz w takim właśnie kształcie. Powinien posiadać zdejmowane ramiączka. Do sukni z wyciętymi plecami stosuje się staniki zapinane nisko na plecach, bądź zamiast stanika – żelowe wkładki. Są one świetnym rozwiązaniem dla pań z niewielkim biustem. Mniej popularnym rozwiązaniem w tym przypadku są body, które również przytrzymują piersi przy praktycznie zerowej widoczności, a dodatkowo daje gwarancje, że wszystko zostanie na swoim miejscu nawet przy intensywnej zabawie. Do sukni obcisłych, przylegających do ciała zaleca się ubranie bielizny gładkiej, najlepiej bezszwowej. Dzięki temu nie będzie się ona odznaczać.

Panie, które wybrały suknie z ramiączkami, czy rękawami mogą do założyć każdy model stanika, byle byłby dobrze dobrany względem sylwetki i rozmiaru biustu. Paniom z mniejszym biustem poleca się biustonosze, które podniosą piersi i optycznie je powiększą. Takim stanikiem jest np. push-up, który posiada poduszeczki w miseczce.

Modne suknie bez ramiączek wymagają biustonosza również bez ramiączek. Nie należy zakładać silikonowych, gdyż obcierają ramiona i nie wyglądają za dobrze. Stanik taki powinien posiadać taśmę silikonową, by trzymał się na piersiach. Warto przetestować przed dniem ślubu, czy faktycznie spełnia swoją funkcję.

Gorset, półgorset, czy komplet?

Gorset jest bardzo zmysłową bielizną. Jego wielką zaletą jest przytrzymywanie biustu i wysmuklanie talii. Panie z większym biustem mogą wybrać półgorset, który jest krótszy od popularnego gorsetu, a będzie on lepszym rozwiązaniem niż biustonosz.

Porady i wskazówki na temat bielizny ślubnej oraz artykuły na temat doboru bielizny dla mężczyzn.

ul. Armii Ludowej 26, Warszawa

802 659 365

kontakt@paniaga.com.pl