Rodzaje męskiej bielizny – aspekty, na które warto zwrócić uwagę

Rodzaje męskiej bielizny – aspekty, na które warto zwrócić uwagę

Często mężczyzny wybierają bieliznę tą, którą uważają za najwygodniejszą dla siebie. Niekiedy przypisuje się jej rodzaje stylowi życia i podejścia do codziennych spraw. Dobrze dobrana zapewnia nie tylko wygodę, ale także dobre samopoczucie.

Slipy dla tradycjonalistów?

Niektóre rodzaje bielizny męskiej przypisuje się charakterowi mężczyzny. I tak: tradycjonalistą przypisuje się noszenie slipów. Fanom wygody zaleca się noszenie bokserek, tych krótkich, a panom z dystansem do świata – szortów. Niektórzy odważni mężczyźni mogą skusić się na stringi lub na bieliznę typu tanga.

Slipy

Slipy są tradycyjnym fasonem męskiej bielizny. Te obecne na rynku różnią się od tych, które nosili nasi dziadkowie i ojcowie. Coraz popularniejsze stają się slipy bezszwowe, uszyte z dodatkiem elastycznych tkanin. Są wygodniejsze niż te ze szwami, nie powodują otarć i nie uciskają w miejscach szwów. Slipy te nie będą także odznaczać się pod spodniami od garnituru, czy cienkimi, letnimi spodniami.

Bokserki i szorty

Bokserki doceni każdy pan ceniący wygodę. Są to tak naprawdę slipy, lecz z krótkimi nogawkami. Są bardzo wygodne, przylegające lub te luźniejsze, stanowią prawie drugą skórę. Są odpowiednie do uprawiania sportu, jak i codziennej aktywności z nim nie związanej.

Ten rodzaj bielizny występuje także w formie dłuższej i znacznie luźniejszej, tzw. są to tak zwane szorty. Są luźne, długości przed kolano lub do połowy uda. Najlepsze na lato, gdy jest bardzo gorąco. Nie są jednak polecane do uprawiania sportu, gdyż podnoszą się i podwijają.

Stringi męskie i tanga

Niewielka liczba mężczyzn je nosi. Jest to fason dla odważnych i zgrabnych mężczyzn. Największym jej plusem jest to, że nie widać jej pod spodniami. Często noszone przez użytkowników latem. Jest to jednak mało popularny rodzaj męskiej bielizny, tak samo jak tanga.

Tanga to bielizna przypominająca slipy, lecz nie tak zabudowana. Jest to coś między slipami, a stringami. Charakteryzują się szeroką gumką w pasie. Na biodrach materiały prawie nie ma.

Materiał i rozmiar

Oprócz odpowiedniego fasonu ważny jest także rozmiar i materiał. Tkanina powinna pozwolić skórze oddychać. Nie można doprowadzać do przegrzewania się okolic intymnych. Coraz częściej bielizna wykonywana jest z materiałów o właściwościach antybakteryjnych i hipoalergicznych.

Drugi aspekt, rozmiar, jest równie ważny. Bielizna nie może uciskać, ocierać. Powinna dobrze leżeć i jedynie przylegać do skóry nie powodując odciśnięć.

Porady i wskazówki na temat bielizny ślubnej oraz artykuły na temat doboru bielizny dla mężczyzn.

ul. Armii Ludowej 26, Warszawa

802 659 365

kontakt@paniaga.com.pl