Męska bielizna – jaki typ wybrać?

Męska bielizna – jaki typ wybrać?

Niestety wybór męskiej bielizny w sklepach nie jest zbyt szeroki. Mężczyźni tak naprawdę mają do wyboru trzy rodzaje bielizny: slipy, bokserki długie oraz bokserki krótkie. Zazwyczaj kupują je w trój-pakach lub innych zbiorczych opakowaniach. Konsumenci płci męskiej w większości kupują bez namysłu zerkając jedynie na wzór, czy deseń na materiale.

Mniejsze przywiązanie do mody

Mężczyźni przywiązują mniejszą uwagę przy wyborze bielizny niż kobiety. Od kobiet wymaga się, by wyglądały seksownie i pięknie, od mężczyzn także, lecz nie zawsze zdają sobie z tego sprawę. Niestety źle dobrana bielizna nie tylko źle wygląda, ale także podkreśla mankamenty męskiej figury, np. zbyt duży brzuch, czy krótkie nogi.

Bokserki

Mężczyzna ma do wyboru bokserki dłuższe i luźniejsze lub krótsze i przylegające. Te pierwsze nie krępują ruchów, są wygodne, przewiewne. Krótsze i bardziej przylegające są również wygodne, ale nosi się je do innej odzieży i lepiej chronią przed chłodem w zimie.

Luźne bokserki nie nadają się do uprawiania sportu, gdyż podjeżdżają do góry lub podwijają się nogawki. Do uprawiania sportu oraz do garnitury lepsze będą bokserki krótsze, przylegające. Nie podwijają się, nie widać ich pod spodniami, są doskonałe zarówno zimą, jak i latem. Są najbardziej uniwersalne i są uważane przez kobiety za najseksowniejszą męską bieliznę.

Slipy

Slipy nie podobają się większości pań. Panowie zazwyczaj źle je dobierają jeśli chodzi o rozmiar, potoczne „majtki” zwisają, źle się prezentują, a nawet odstraszają. Nie jest to przyjemny widok, szczególnie w miejscach publicznych, np. basen. Odpowiednio dobrane pasują jednak pod eleganckie spodnie, dobrze układają się na ciele. Slipy będą najlepiej prezentować się na szczupłych mężczyznach. U osób okrąglejszych mogą wywołać przetarcia, otarcia w intymnych miejscach.

Materiał i kolor

Przy wyborze odpowiedniej bielizny należy zwrócić uwagę na materiał z jakiego jest wykonana. Najlepiej, gdy materiał jest naturalny, np. bawełna. Wzór i kolor trzeba dobrać odpowiednio do okazji. Bielizna powinna być uszyta z dobrej jakości materiałów, z dobrymi szwami. Odpowiednio dobrana bielizna sprawi, że mężczyzna będzie czuł się komfortowo i swobodnie, ale także będzie dobrze się prezentował.

Porady i wskazówki na temat bielizny ślubnej oraz artykuły na temat doboru bielizny dla mężczyzn.

ul. Armii Ludowej 26, Warszawa

802 659 365

kontakt@paniaga.com.pl